Masło orzechowe (Elfrodo)


Masło orzechowe to doskonały produkt do koktajli i nie tylko… Zawiera witaminy, minerały i inne składniki korzystnie wpływające na zdrowie. Jakie masło orzechowe wybrać?

Masło orzechowe powinno się składać przynajmniej w 90% orzechów i nie powinno mieć innych dodatków. Produktem wartym polecenia jest Masło orzechowe firmy Elfrodo, które ma naturalny skład. Masło orzechowe nie zawiera soli, cukru i oleju palmowego! Składa się w 100% z orzechów arachidowych prażonych. Nie ma w nim żadnych dodatkowych szkodliwych dla zdrowia substancji (konserwanty, barwniki, tłuszcze utwardzane) często dodawanych do tego typu produktów. Polecam!

O orzechach słów kilka…

Orzechy są cennym produktem spożywczym, dostarczają cennych nienasyconych kwasów tłuszczowych, które stanowią źródło energii dla tkanek i narządów. Zawierają też witaminy, (witamina A, E, witaminy z grupy B), minerały (magnez, cynk, potas, żelazo) błonnik i białko. Składniki obecne w orzechach działają przeciwzakrzepowo, zapobiegają nadciśnieniu tętniczemu krwi. Dzięki obecności aminokwasu – tryptofanu poprawiają nastrój i ułatwiają zasypianie.

Masło orzechowe…

Masło orzechowe jest produktem wysokokalorycznym – w 100 gramowej porcji zawiera 567 kalorii oraz 49 g tłuszczów, jednak są w większości tłuszcze nienasycone. Białka znajduje się w takiej porcji 26 g, czyli13 % dziennego zapotrzebowania na ten składnik.
Sugerowana porcja
to 25 g, która dostarczy 142 kcal, tym 6,5 g białka. Dzięki wartościom odżywczym można je spożywać także na diecie redukcyjnej (oczywiście w niewielkich ilościach 🙂

Zastosowanie:

Masło idealnie nadaje się do ciast, naleśników, dań słonych, pikantnych przekąsek, kanapek, tostów i oczywiście smoothie. Niestety uważać na nie muszą alergicy, gdyż produkt wykonany jest z orzechów arachidowych i może zawierać także śladowe ilości innych orzechów.

Przepisy:

Kanapka z masłem orzechowym
Wartości odżywcze
: ok 200kcal, B: 6g, T: 9g, W: 28, błonnik: 3g
Składniki:

kromka chleba tostowego pełnoziarnistego,
łyżeczka masła orzechowego,
pół banana
Wykonanie: Chleb posmaruj masłem, połóż pokrojonego w plasterki banana.

Kanapka taka dostarczy energii i poprawi nastrój 🙂 Sięgnij po taką przekąskę zamiast batoników, chipsów itp. Czy wiesz, że jeden baton Mars ma tyle samo kalorii co ta kanapka?! Niestety baton zawiera aż 29g cukru (ok 5 łyżeczek!) i syrop glikozowy i inne składniki (lista jest długa), w tym utwardzone tłuszcze. Lepiej więc zjeść kanapkę z masłem orzechowym 🙂 Taki wybór korzystnie wpłynie na zdrowie i pozwoli zadbać o smukłą sylwetkę 😉

Masło idealnie nadaje się do różnego rodzaju koktajli, smoothie. Przepisy tu

Masło kupisz tu